facebook tweeter youtube

 
Błażej Parda
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

były poseł (data wygaśnięcia mandatu: )

Ta osoba nie pełni już wybieralnej funkcji publicznej i jej biografia nie jest aktualizowana.
Ekonomista, absolwent Szkoły Głównej Handlowej. Lektor radiowo-telewizyjny. Przedsiębiorca. W 2014 r. bez powodzenia kandydował w wyborach na prezydenta Piły, radny Piły (2014-2015). Nie należy do partii politycznej. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisji finansów publicznych oraz komisji gospodarki i rozwoju.
Edukacja
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, ; specjalność: Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne, rok ukończenia: 2013

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
2019kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Poznań (7), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 (6), liczba głosów: 5190 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

27.11.2018 – 11.09.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Śledcza do zbadania prawidłowości i legalności działań oraz występowania zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r., zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.11.2018 – 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych (druk nr 2770), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.11.2018 – 27.11.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Śledcza do zbadania prawidłowości i legalności działań oraz występowania zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.11.2018Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Parlamentarna RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, zastępca przedstawiciela» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 04.10.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Belgijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2018kandydat na prezydenta miasta Piły
okręg: Piła, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15, liczba głosów: 2483 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

11.04.2018 – 08.05.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o wspieraniu nowych inwestycji (druk nr 2307), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Iracka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Gospodarki i Rozwoju, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.11.2016 – 25.01.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego, senackiego i rządowego projektów ustaw o zmianie ustawy o finansach publicznych (druki nr 231, 368 i 1014), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. wspierania pszczelarstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Miast Polskich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw budowy dróg ekspresowych S6 i S11, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. kontaktów z Bangladeszem, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Indonezyjska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.04.2016 – 20.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Gospodarki i Rozwoju, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Narodowego Programu Rewitalizacji, Rozwoju i Wykorzystania Potencjału Gospodarczego Polskich Rzek, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw instytucji finansowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Historii i Tradycji Wojska Polskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Kukiz'15, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Piła (38), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" (7), liczba głosów: 10408» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Piła (38), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" (7), liczba głosów: 10408 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 2015Rada Miasta Piły, Komisja Budżetu i Rozwoju Miasta, członek» źródło

Źródło

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Piły

2014 – 2015Rada Miasta Piły, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Piła
okręg: (17), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Błażej Łukasz Parda Tak dla Jadwiżyna (3), liczba głosów: 269» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Rady Miasta Piły
okręg: (17), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Błażej Łukasz Parda Tak dla Jadwiżyna (3), liczba głosów: 269 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na prezydenta miasta Piły
okręg: Piła, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Błażej Łukasz Parda Tak dla Jadwiżyna, liczba głosów: 1174 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

02.2013 – 03.2013TV Asta, specjalista ds. produkcji telewizyjnej i marketingu» źródło

Źródło

Serwis goldenline - profil Błażeja Pardy

od 16.11.2010BLParda Błażej Łukasz Parda, właściciel, Piła» źródło

Źródło

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej

09.2009 – 01.2010Efect Doradztwo Finansowe sp. z o.o., doradca finansowy» źródło

Źródło

Serwis goldenline - profil Błażeja Pardy

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.