facebook tweeter youtube

 
Marek Ruciński
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

poseł
Niezrzeszony

Ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu. Lekarz, specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii. Ordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządów Ruchu w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Członek partii Nowoczesna. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisjach: kultury fizycznej, sportu i turystyki oraz zdrowia (wiceprzewodniczący).
Edukacja
Akademia Medyczna w Poznaniu, Wydział Lekarski; specjalność: , rok ukończenia: 1977

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 13.06.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Nowoczesna, poseł niezrzeszony» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Serwis Gazety Prawnej

20.02.2019 – 24.04.2019Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (druk nr 3176), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.01.2019 – 19.02.2019Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Agencji Badań Medycznych (druk nr 3106), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.10.2018 – 07.11.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie (druk nr 2829), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.09.2018 – 13.09.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych (druk nr 2793), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.07.2018 – 11.09.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego (druk nr 2548), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.04.2018 – 10.05.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2386), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.09.2017 – 26.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (druk nr 1784), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.07.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. propagowania w społeczeństwie prozdrowotnej aktywności fizycznej jaką jest nordic walking, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Monitorowania Przestrzegania Praw Człowieka i Obywatela, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw równości i sprawiedliwości społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 01.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Organizacji Ochrony Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.10.2016 – 07.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wraz z autopoprawką (druki nr 812 i 812-A), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. marihuany medycznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Szwajcarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Niemiecka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.04.2016 – 22.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (druk nr 432), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.03.2016 – 31.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o publicznej służbie krwi oraz niektórych innych ustaw (druk nr 294), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 01.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Mowie Nienawiści i Ochrony Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Otyłości, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Onkologii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 31.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Zdrowia Publicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw turystyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Zdrowia, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 13.06.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Nowoczesna, członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Serwis Gazety Prawnej

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Poznań (39), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru (8), liczba głosów: 9508» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Poznań (39), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru (8), liczba głosów: 9508 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacji Nowoczesna (dawniej: Nowoczesna Ryszarda Petru), członek» źródło

Źródło

Serwis Facebook - profil Marka Rucińskiego

28.12.2010 – 14.09.2011Med - Polonia sp. z o.o., wspólnik, Poznań» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

20.11.2003 – 07.11.2005Rehasport sp. z o.o., wspólnik, Poznań» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

brak informacji Szpital Wojewódzki w Poznaniu, ordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządów Ruchu, Poznań» źródło

Źródło

Oficjalna strona Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

od 07.08.1989Marek Ruciński Specjalistyczna Praktyka Lekarska, właściciel, lekarz, Poznań» źródło

Źródło

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej

lata 70.pielęgniarz, Bazylea, Szwajcaria» źródło

Źródło

Serwis GłosWielkopolski.pl

1974laborant, Szwajcaria» źródło

Źródło

Serwis GłosWielkopolski.pl

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.