facebook tweeter youtube

 
Szymon Ziółkowski
  • poseł
    Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska
  • kandydat na posła
    Koalicja Obywatelska
Absolwent matematyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Mistrz olimpijski w rzucie młotem, dwukrotny mistrz świata, wielokrotny mistrz Polski. W wyborach samorządowych w 2014 r. bez powodzenia kandydował do sejmiku wielkopolskiego. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), pracuje w komisjach: kultury fizycznej, sportu i turystyki oraz łączności z Polakami za granicą.
Edukacja
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Matematyczny; specjalność: Matematyka, rok ukończenia: 1999

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
12.06.2019 – 16.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o sporcie (druk nr 3388), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.01.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Infrastruktury Sportowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.05.2017 – 07.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o sporcie oraz ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (druk nr 1410), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.02.2017 – 06.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie (druk nr 1184), zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2016 – 14.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego oraz niektórych innych ustaw (druk nr 492), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Kirgistańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Sportowy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Łączności z Polakami za Granicą, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Poznań (26), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 29760» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Poznań (26), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 29760 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska (9), liczba głosów: 1628 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

01.01.2010 – 31.12.2013International Association of Athletics Federations (IAAF), członek Rady Zawodniczej» źródło

Źródło

Oficjalna strona Polskiego Komitetu Olimpijskiego

od 1991Akademicki Związek Sportowy w Poznaniu, zawodnik, lekkoatleta (dyscyplina sportowa: rzut młotem), Poznań» źródło

Źródło

Oficjalna strona Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.