facebook tweeter youtube

 
Bartłomiej Wróblewski
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • poseł
    Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
  • były poseł (data wygaśnięcia mandatu: )
Doktor nauk prawnych, konstytucjonalista. Absolwent prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dyrektor Instytutu Prawa Uniwersytetu SWPS w Poznaniu (2010-2015). Pracował w Instytucie Zachodnim w Poznaniu (2001-2009) i Kancelarii Prezydenta (2010). Twórca Archiwum i Muzeum Polskich Korporacji Akademickich, członek Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu. Członek PiS od 2013 r., członek rady programowej partii. Pełnomocnik PiS na powiat poznański, szef sztabu kampanii Andrzeja Dudy w powiecie poznańskim. Szef Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2011 r. bez powodzenia kandydował do Senatu. W 2014 r. wybrany na radnego sejmiku woj. wielkopolskiego. Poseł od 2015 r. (VIII-IX kadencja). Był członkiem komisji: gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej; sprawiedliwości i praw człowieka; ds. Unii Europejskiej. Obecnie zasiada w komisjach: nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach (wiceprzewodniczący); ustawodawczej.
Edukacja
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Prawa i Administracji; specjalność: Prawo, rok ukończenia: 2000
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ; specjalność: Nauk prawnych, rok ukończenia: 2009
Reński Uniwersytet Fryderyka Wilhelma w Bonn, ; specjalność: Prawo państwowe, rok ukończenia: 2003

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 13.05.2020Sejm RP IX kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.02.2020Sejm RP IX kadencji, Polsko-Brytyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.02.2020Sejm RP IX kadencji, Polsko-Słowacka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.01.2020Sejm RP IX kadencji, Zespół Parlamentarny Polska-USA, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2020 – 13.05.2020Sejm RP IX kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.01.2020Sejm RP IX kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.12.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Budowy Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Budowy Dróg Ekspresowych S 6 i S 11, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Życia i Rodziny, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2019 – 19.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2019 – 19.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2019 – 19.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2019 – 19.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2019Sejm RP IX kadencji, poseł
okręg: Poznań (39), lista wyborcza: KW Prawo i Sprawiedliwość (2), liczba głosów: 22181» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona Sejmu RP

2019 – 13.10.2019kandydat na posła
okręg: Poznań (39), lista wyborcza: KW Prawo i Sprawiedliwość (2), liczba głosów: 22181 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 19.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.07.2019 – 19.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.01.2019 – 04.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.11.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Trójmorza, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.07.2018 – 17.01.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.07.2018 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.07.2018 – 07.11.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych (druk nr 2637), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Serbska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Niemiecka Grupa Parlamentarna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rynku E-commerce i Gospodarki Elektronicznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.10.2017 – 07.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta RP projektu ustawy o zmianie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej niektórych innych ustaw (druk nr 1868), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.05.2017 – 02.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1491), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.03.2017 – 09.08.2019Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego (druk nr 665), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.01.2017 – 22.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego (druk nr 665), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 04.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Godnego, Wspólnotowego i Włączającego Organizowania w roku 2018 Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 04.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Irlandzka Grupa Parlamentarna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw nowelizacji Kodeksu wyborczego oraz Kodeksu postępowania administracyjnego, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania nieprawidłowości przy reprywatyzacji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw budowy dróg ekspresowych S6 i S11, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wsparcia Polskiego Przemysłu Obronnego, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.06.2016 – 29.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia: obywatelskiego projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (druk nr 550), poselskiego projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (druk nr 558), poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (druk nr 569) oraz poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (druk nr 129), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Brytyjska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.05.2016 – 13.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw budowy dróg ekspresowych S6 i S11, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Lotnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Katarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.02.2016 – 03.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw nowelizacji Kodeksu wyborczego oraz Kodeksu postępowania administracyjnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.02.2016 – 15.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (druk nr 189), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.01.2016 – 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz niektórych innych ustaw (druk nr 77), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.01.2016 – 21.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wsparcia Polskiego Przemysłu Obronnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.01.2016 – 22.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy - Prawo o prokuraturze (druki nr 162 i 162-A) oraz poselskiego projektu ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o prokuraturze (druk nr 163), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Budowy Szpitala Dziecięcego w Poznaniu, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.12.2015 – 03.07.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.12.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Miast Polskich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 12.11.2019Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Poznań (39), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 14108» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Poznań (39), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 14108 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 07.2015Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Poznaniu, członek Rady Społecznej, Poznań» źródło

Źródło

Oficjalna strona Bartłomieja Wróblewskiego

od 07.2015Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzieci w Poznaniu-Kiekrzu, członek Rady Społecznej, Poznań» źródło

Źródło

Oficjalna strona Bartłomieja Wróblewskiego

od 19.03.2015Prawo i Sprawiedliwość, szef struktur partii w powiecie poznańskim, Poznań» źródło

Źródło

Oficjalna strona Bartłomieja Wróblewskiego

2015szef sztabu kampanii Andrzeja Dudy w powiecie poznańskim» źródło

Źródło

Oficjalna strona Bartłomieja Wróblewskiego

od 12.2014Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, członek Rady Fundacji, Poznań» źródło

Źródła

Oficjalna strona Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio


Oficjalna strona Bartłomieja Wróblewskiego

2014 – 2015Sejmik Województwa Wielkopolskiego, Komisja Statutowa, członek
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość» źródło

Źródło

Oficjalna strona Bartłomieja Wróblewskiego

2014 – 2015Sejmik Województwa Wielkopolskiego, Komisja Budżetowa, członek
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość» źródło

Źródło

Oficjalna strona Bartłomieja Wróblewskiego

2014 – 2015Sejmik Województwa Wielkopolskiego, Komisja Edukacji i Nauki, wiceprzewodniczący
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość» źródło

Źródło

Oficjalna strona Bartłomieja Wróblewskiego

2014 – 2015Sejmik Województwa Wielkopolskiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Poznań
okręg: (3), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 6454» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
okręg: (3), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 6454 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 02.2014Prawo i Sprawiedliwość, członek Rady Programowej» źródło

Źródło

Oficjalna strona Bartłomieja Wróblewskiego

od 12.2013Uniwersytet SWPS - Wydział Zamiejscowy w Poznaniu, kierownik Zakładu Prawa Publicznego, Sopot» źródło

Źródło

Serwis LinkedIn - profil Bartłomieja Wróblewskiego

od 2013Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Bartłomieja Wróblewskiego

2011kandydat na senatora
okręg: Poznań, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 29248 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 10.2011Uniwersytet SWPS - Wydział Zamiejscowy w Poznaniu, dyrektor Instytutu Prawa, Sopot» źródło

Źródło

Serwis LinkedIn - profil Bartłomieja Wróblewskiego

od 2011Akademicki Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu, członek, Poznań» źródło

Źródło

Serwis Facebook - profil Bartłomieja Wróblewskiego

od 10.2010Uniwersytet SWPS - Wydział Zamiejscowy w Poznaniu, adiunkt, Sopot» źródło

Źródło

Serwis LinkedIn - profil Bartłomieja Wróblewskiego

02.2010 – 08.2010Kancelaria Prezydenta RP, starszy specjalista, Warszawa» źródło

Źródło

Serwis LinkedIn - profil Bartłomieja Wróblewskiego

2008Fundacja "Polskie Korporacje Akademickie", współtwórca, Poznań» źródło

Źródło

Serwis Facebook - profil Bartłomieja Wróblewskiego

2007wirtualne Muzeum Polskich Korporacji Akademickich, założyciel, Poznań» źródło

Źródło

Oficjalna strona Bartłomieja Wróblewskiego

2006Poznańskie Koła Międzykorporacyjne (związek korporacji), współtwórca, Poznań» źródło

Źródło

Serwis Facebook - profil Bartłomieja Wróblewskiego

01.2001 – 06.2009Instytut Zachodni w Poznaniu, asystent, Poznań» źródło

Źródło

Serwis LinkedIn - profil Bartłomieja Wróblewskiego

2001Archiwum Korporacyjne, założyciel, Poznań» źródło

Źródło

Oficjalna strona Bartłomieja Wróblewskiego

lata 90. – pierwsza dekada XXI w.Korporacja Akademicka „Lechia” w Poznaniu, prezes, członek Zarządu, Poznań» źródło

Źródło

Serwis Facebook - profil Bartłomieja Wróblewskiego

1980 – 1993Związek Harcerstwa Polskiego, członek» źródło

Źródło

Serwis Facebook - profil Bartłomieja Wróblewskiego

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.