facebook tweeter youtube

 
Konstanty Radziwiłł
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź
  • senator
    Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
  • kandydat na senatora
    Prawo i Sprawiedliwość
Doktor nauk medycznych, lekarz, ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny), studia z zakresu medycyny rodzinnej oraz z ekonomiki zdrowia. W latach 1980–1981 był prezesem Niezależnego Zrzeszenia Studentów Akademii Medycznej i skarbnikiem Krajowej Komisji Koordynacyjnej NZS. Praktykę lekarską rozpoczął w 1983 r. W latach 1986-1991 był lekarzem zakładowym w przedsiębiorstwach przemysłowych. Od 1996 r. pracuje w przychodni medycyny rodzinnej w Warszawie. W latach 2001–2008 wykładał w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie, od 2005 r. jest wykładowcą Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w latach 2010-2011 był starszym asystentem w Wojskowym Instytucie Medycznym. Pracownik Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w Warszawie (2010–2015). Jest ekspertem Europejskiego Biura WHO ds. certyfikacji i regulacji zawodów medycznych. Związany z licznymi towarzystwami lekarskimi i stowarzyszeniami. Prezes (2001–2010), wiceprezes (2010–2014) i sekretarz (1997–2001 i od 2014 r.) Naczelnej Rady Lekarskiej. W latach 2013-2015 pełnił funkcję wiceprezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie. Od 2013 r. ekspert Polski Razem. Od 2016 r. członek PiS. Od listopada 2015 do stycznia 2018 r. minister Zdrowia w rządzie Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Senator od 2015 r. (IX kadencja), zasiada w komisji regulaminowej, etyki i spraw senatorskich oraz komisji zdrowia.

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
2019kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Warszawa (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 34063 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 19.11.2018Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, członek Zarządu, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

od 08.03.2018Senat RP IX kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

11.12.2017 – 09.01.2018Ministerstwo Zdrowia (rząd Mateusza Morawieckiego), minister, Warszawa» źródło

Źródła

Oficjalna strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów


Portal Onet.pl

14.10.2016 – 13.01.2017Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, wiceprezes Zarządu» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

od 16.05.2016Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Senatu RP


Portal Polityka Zdrowotna

16.11.2015 – 11.12.2017Ministerstwo Zdrowia (rząd Beaty Szydło), minister, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

od 12.11.2015Senat RP IX kadencji, Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

od 12.11.2015Senat RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

od 12.11.2015Senat RP IX kadencji, senator, Warszawa
okręg: Warszawa (41), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 99875» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na senatora
okręg: Warszawa (41), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 99875 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

04.04.2014 – 19.01.2016Fundacja przy Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie, członek Rady Fundacji, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

04.04.2014 – 16.10.2017Naczelna Rada Lekarska, członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Naczelnej Izby Lekarskiej


Portal 300polityka.pl

2014 – 2015Naczelna Rada Lekarska, sekretarz» źródło

Źródło

Serwis Społecznościowy Facebook - profil Konstantego Radziwiłła

od 2013Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie, wiceprezes» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

31.12.2012 – 28.08.2015Centrum Medyczne Żelazna Sp. z o.o., członek Rady Nadzorczej, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2010 – 2011Klinika Chorób Infekcyjnych i Alergologii Wojskowego Instytutu Medycznego, starszy asystent» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

2010 – 2015Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w Warszawie, pracownik» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

2010 – 2014Naczelna Rada Lekarska, wiceprezes» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

2010 – 2012Stały Komitet Lekarzy Europejskich, prezes» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

29.10.2008 – 08.07.2010Towarzystwo Ubezpieczeń Inter Polska SA, członek rady nadzorczej, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

01.10.2008 – 13.06.2013April Polska Medbroker Sp. z o.o. (dawniej: "Medbroker" Sp. z o.o.), członek Rady Nadzorczej, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

od 2005Warszawski Uniwersytet Medyczny, wykładowca w Katedrze i Zakładzie Medycyny Rodzinnej, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

30.12.2002 – 22.12.2008Towarzystwo Ubezpieczeń Inter-Życie Polska SA, członek rady nadzorczej, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

21.03.2002 – 13.07.2011Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa Izb Lekarskich, członek rady nadzorczej, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2002 – 2003Europejskie Forum Organizacji Medycznych, członek Komitetu Łącznikowego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

2002 – 2003Światowa Organizacja Zdrowia, członek Komitetu Łącznikowego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

2001 – 2010Naczelna Rada Lekarska, prezes» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

2001 – 2008Wyższa Szkoła Przymierza Rodzin w Warszawie, wykładowca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

1997 – 2001Naczelna Rada Lekarska, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

od 1996Przychodnia Medycyny Rodzinnej w Warszawie, lekarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

1980 – 1981Niezależne Zrzeszenie Studentów Akademii Medycznej, prezes» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

brak informacji Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

brak informacji Towarzystwo Medycyny Rodzinnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Senatu RP

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.