facebook tweeter youtube

 
Anna Streżyńska

Ta osoba nie pełni już wybieralnej funkcji publicznej i jej biografia nie jest aktualizowana.
Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1995-1997 pracowała w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Była doradcą trzech kolejnych ministrów łączności (1998-2000). W okresie 2001-2005 zasiadała w spółkach firm telekomunikacyjnych. Potem przez rok pełniła funkcję podsekretarza stanu ds. łączności w Ministerstwie Transportu i Budownictwa. Od 2006 do 2012 r. sprawowała funkcję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W latach 2013-2014 była członkiem Stowarzyszenia Republikanie, pełniąc w nim też funkcję wiceprezesa. W latach 2014-2015 sprawowała funkcję Prezesa Zarządu Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej SA oraz była członkiem Rady ds. Cyfryzacji przy ministrze Administracji i Cyfryzacji. W 2015 r. pełniła funkcję CEO Projektu Internetu dla Mazowsza. W l. 2015-2018 r. minister cyfryzacji. Bezpartyjna.
Edukacja
Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji , rok ukończenia: 1994, uzyskany stopień/tytuł: mgr
opis
11.12.2017 – 09.01.2018Ministerstwo Cyfryzacji (rząd Mateusza Morawieckiego), minister, Warszawa» źródło

Źródła

Oficjalna strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów


Portal Onet.pl

16.11.2015 – 11.12.2017Ministerstwo Cyfryzacji (rząd Beaty Szydło), minister, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

od 04.08.2015Ośrodek Analiz Strategicznych, członek Rady Fundacji» źródło

Źródło

Oficjalna strona Ośrodka Analiz Strategicznych

15.07.2015 – 09.03.2016Fundacja Inea, członek Rady Fundacji, Wysogotowo» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2015CEO Projekt Internet dla Mazowsza, CEO, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Ministerstwa Cyfryzacji

2015 – 16.11.2015Global Compact Network Poland, członek Rady Programowej, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Global Compact Network Poland

18.07.2014 – 30.11.2015Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa SA, prezes Zarządu, Poznań» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

03.04.2014 – 18.07.2014Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa SA, członek Rady Nadzorczej delegowany do Zarządu, Poznań» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

01.2013 – brak informacji Fundacja Republikańska, ekspert, szef Zespołu Administracji i Cyfryzacji, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Fundacji Republikańskiej

2013 – 2014Stowarzyszenie Republikanie, wiceprezes Zarządu, Warszawa» źródło

Źródło

Serwis internetowy Polskiego Radia

11.05.2012 – 03.04.2014Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa SA, członek Rady Nadzorczej, Poznań» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

20.04.2012 – 04.08.2015Fundacja Instytut Wolności, członek Rady Fundacji, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2006 – 2012Urząd Komunikacji Elektronicznej, prezes, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Ośrodka Analiz Strategicznych

15.11.2005 – 06.05.2006Ministerstwo Transportu i Budownictwa, podsekretarz stanu ds. łączności, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Ośrodka Analiz Strategicznych

15.06.2004 – 01.12.2005Długie Rozmowy SA, członek Rady Nadzorczej, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

06.02.2002 – 13.08.2002Telefonia Dialog SA (dawniej: Telefonia Lokalna SA), członek Rady Nadzorczej, Wrocław» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

09.05.2001 – 12.04.2002Bank Pocztowy SA, członek Komisji Rewizyjnej, Bydgoszcz» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2001 – 2004Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, dyrektor» źródło

Źródło

Oficjalna strona Ośrodka Analiz Strategicznych

2000 – 2001Ministerstwo Łączności, dyrektor Departamentu, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Ośrodka Analiz Strategicznych

1998 – 2001Ministerstwo Łączności, doradca trzech kolejnych ministrów łączności, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Ośrodka Analiz Strategicznych

1995 – 1997Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, pracownik, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Ośrodka Analiz Strategicznych

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.