facebook tweeter youtube

 
Magdalena Biejat

posłanka
Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy (Razem, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna Roberta Biedronia)

Absolwentka socjologii (Uniwersytet w Grenadzie, Uniwersytet Complutense w Madrycie). Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania organizacjami pozarządowymi (Collegium Civitas i Instytut Studiów Politycznych PAN). Tłumaczka literatury hiszpańskiej. Związana z działalnością organizacji pozarządowych, m.in. Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Fundacją im. Batorego, "Stocznią". Członek partii Razem; członek rady okręgu warszawskiego. W 2018 r. kandydowała do rady dzielnicy Praga-Północ z list KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa. Kandydowała w 2019 r. do Parlamentu Europejskiego. W 2019 r. uzyskała mandat posła na Sejm. Wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Lewica. Zasiada w komisji polityki społecznej i rodziny.

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 02.03.2020Sejm RP IX kadencji, Polsko-Hiszpańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.01.2020Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Profilaktyki i Lecznictwa Uzależnień, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.01.2020Sejm RP IX kadencji, Podkomisja stała do spraw polityki społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.01.2020Sejm RP IX kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Organizacji Pozarządowych i Społeczeństwa Obywatelskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.11.2019Sejm RP IX kadencji, Zespół Parlamentarny ds. Zielonego Ładu dla Polski, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Szczepień i Promocji Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2019 – 16.12.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Zwierząt Hodowlanych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2019 – 16.12.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.11.2019 – 16.01.2020Sejm RP IX kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Miast, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół Praw Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw Przyszłości Pracy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2019 – 14.11.2019Sejm RP IX kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.11.2019Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2019Sejm RP IX kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw Równouprawnienia Społeczności LGBT+, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2019Sejm RP IX kadencji, Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy (Razem, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna Roberta Biedronia), wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2019Sejm RP IX kadencji, posłanka, Warszawa
okręg: Warszawa (19), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej (3), liczba głosów: 140898» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2019kandydatka na posłankę
okręg: Warszawa (19), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej (3), liczba głosów: 140898 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2019 – 26.05.2019kandydatka na posłankę do Parlamentu Europejskiego
okręg: Warszawa (4), lista wyborcza: Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, RSS (5), liczba głosów: 616 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2018Lewica Razem (partia polityczna), członkini Rady Okręgu Warszawskiego» źródło

Źródło

Strona Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej

od 2015Lewica Razem (partia polityczna), członkini» źródło

Źródło

Strona Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej

od 2012Helsińska Fundacja Praw Człowieka, obserwatorka» źródło

Źródło

Serwis LinkedIn - profil Magdaleny Biejat

od 2012Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia", badaczka, ewaluatorka programów społecznych, Warszawa» źródło

Źródła

Oficjalna strona Pracowni Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia"


Kwestionariusz Doświadczenia i Poglądów Magdaleny Biejat w wyborach parlamentarnych w 2019 r.

2007 – 2010Akademia Rozwoju Filantropii, koordynatorka projektu, Warszawa» źródło

Źródło

Serwis LinkedIn - profil Magdaleny Biejat

2006Akademia Rozwoju Filantropii, wolontariuszka (zarządzanie bazami danych, redakcja tekstów na portal mojestypendium.pl), Warszawa» źródło

Źródło

Serwis LinkedIn - profil Magdaleny Biejat

10.2004 – 06.2005Solidarios Para El Desarrollo, wolontariuszka, street worker, Madryt, Hiszpania» źródło

Źródło

Serwis LinkedIn - profil Magdaleny Biejat

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.