facebook tweeter youtube

[strona archiwalna] Kwestionariusz dla Kandydatek i Kandydatów na prezydentów miast 2018
Poprosiliśmy kandydatów na prezydentów miast o wypełnienie specjalnego kwestionariusza badającego ich doświadczenie i pomysły na rozwój miast, w których kandydują. Pytamy w nim m.in. o biografię kandydatów i motywy ich kandydowania, koncepcję rozwoju miast, którymi chcą rządzić, źródła finansowania nowych pomysłów oraz sprawy mieszkańców, którzy: żyją w mieście, wynajmują w nim mieszkania, mają domy, zarabiają i płacą podatki; przemieszczają się, korzystają z przestrzeni publicznej, uczą się, spędzają czas wolny, czasem znajdują się w potrzebie. Pytając, chcemy się dowiedzieć się, jak kandydatki i kandydaci planują zarządzać miastem i włączać mieszkańców w lokalne decyzje.

Wyborco!

Wybory możemy potraktować jak rekrutację do pracy. Jako wyborcy jesteśmy pracodawcami, którzy szukają odpowiednich, kompetentnych kandydatów do pracy w gminie - na pięcioletnią, stałą umowę! W końcu pensję za zarządzanie gminą będziemy im płacić z naszych podatków. Zanim jednak wybierzemy swoich pracowników, chcemy sprawdzić ich kwalifikacje i pomysły na dobre zarządzanie.

Napisz do swoich kandydatów i zachęć ich do wypełnienia kwestionariusza MamPrawoWiedziec.pl. Przykładowy e-mail może wyglądać tak:

Szanowna Pani/Szanowny Panie!

Rozważam głosowanie na Panią/Pana w nadchodzących wyborach. Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji ważne będzie dla mnie sprawdzenie Pani/Pana poglądów w serwisie MamPrawoWiedziec.pl, dlatego już dziś proszę o odpowiedź na kwestionariusz, który został wysłany do Pani/Pana e-mailem. Jeśli nie otrzymała Pani/nie otrzymał Pan zaproszenia, polecam kontakt pod adresem obywatelewwyborach@art61.pl.

Z wyrazami szacunku,

imię i nazwisko, Wyborca z Krakowa/Zielonej Góry/ Niepołomic

Kwestionariusz w PDF

Sprawdź, kto odpowiedział na kwestionariusz.

Kandydatko! Kandydacie!

MamPrawoWiedziec.pl wysyła indywidualne zaproszenia do wypełnienia kwestionariusza za pomocą e-maila, dlatego prosimy o zgłaszanie swojego adresu: pomoc@art61.pl.

Kwestionariusz doświadczenia i poglądów został przygotowany przez zespół MamPrawoWiedziec.pl we współpracy z mieszkańcami 50 polskich miast i 15 ekspertami różnych branż.

Adresowany jest do wszystkich kandydatów na prezydentów miast w wyborach w 2018 r., do których uda nam się zebrać adresy e-mail.

Stawiamy pytania o doświadczenie zawodowe i społeczne, priorytety i pomysły na zarządzanie naszymi miastami. Chcemy ambitnie podejść do wyborów, dobrze przygotować siebie i kilkaset tysięcy innych wyborców, a następnie świadomie zagłosować, na osoby, których poglądy poznaliśmy.

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.